Ankara İnvisalign Tedavisi

Sağlıkla ilgili her alanda olduğu gibi Diş Hekimliği alanında da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmakta, yıllardır uygulanan tedaviler artık hastalara daha pratik ve daha estetik olarak sunulabilmektedir.

Sağlıkla ilgili her alanda olduğu gibi Diş Hekimliği alanında da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmakta, yıllardır uygulanan tedaviler artık hastalara daha pratik ve daha estetik olarak sunulabilmektedir. Önceleri Diş Hekimine sadece diş ağrısı ya da dişeti kanaması gibi hastalıklar sebebiyle başvurulurdu ve diş tedavisi sözcüğü, diş dolgusunu, kanal tedavisini ya da diş çekimini akla getirirdi. Günümüzde ise diş hekimine başvurular daha çok estetik beklentiler sebebiyle olmaktadır. Hastalarımız, dişleri ile ilgili herhangi bir ağrı ya da sızı şikayeti olmasa bile daha estetik bir gülüş için diş hekimine başvurabilmektedir. Özellikle ön dişlerinde lekelenme, kırık ya da çapraşıklık gibi bozukluklar olan kişiler rahat bir şekilde gülümseyememekte ve bu durum kişilerin özgüvenlerini ve sosyal ilişkilerini olumsuz yönde etkilemektedir. 

Ön dişleri ilgilendiren estetik bozukluklar farklı şekillerde tedavi edilebilir. Dişlerdeki renklenmeler, renklenmenin şiddetine göre diş beyazlatma tedavisi, estetik dolgular ya da şiddeti vakalarda porselen lamine uygulaması ile tedavi edilebilir. Ön dişlerdeki kırıklar ya da çürükler yine vakanın şiddetine göre estetik dolgularla ya da zirkonyum kaplamalarla estetik bir şekilde tedavi edilebilir. Ön dişleri ilgilendiren çapraşıklık, dişler arası boşluklar ya da dişlerin pozisyon bozuklukları ortodontik tedavi ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Bazen estetik bir sonuç için aynı dişlere birden fazla uygulama bir arada yapılabilir. Örneğin ön dişlerinde çapraşıklık olan bir vakada ortodontik tedavi ile dişler doğru pozisyona getirildikten sonra dişlerdeki form bozuklukları için estetik dolgular uygulanabilir beraberinde renklenmeler için diş beyazlatma tedavisi uygulanabilir. Her vaka kendi içinde farklılıklar içerdiği için ayrıntılı bir değerlendirme yapılmalı ve bu sırada hastanın beklentileri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş tedavilerinde estetik beklentiler söz konusu olduğunda mutlaka vaka ortodontik olarak değerlendirilmelidir. Çünkü çapraşıklık, dişler arası boşluklar gibi dişlerdeki konum veya pozisyon bozuklukları, ortodontik tedavi ile dişlerde herhangi aşındırma yapmadan başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.  Ortodontik tedaviler günümüzde temel olarak 2 şekilde uygulanabilir:

  1. Tel Tedavisi
  2. Şeffaf Plak Tedavisi

Tel tedavisi dişlere metal veya estetik braket adını verdiğimiz aparatların yerleştirildiği ve ortodontik tellerin kullanıldığı, uzun yıllardır ortodonti uzmanları tarafından güvenle uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan ortodontik tedavi çeşididir.

Şeffaf plak tedavisi ise özellikle son yıllarda ortodonti uzmanları tarafından sıklıkla uygulanan ve hastalar tarafından estetik ve konforlu bir tedavi olması sebebiyle tercih edilen, tellerin ve braketlerin kullanılmadığı takıp çıkartılabilen şeffaf plakların kullanıldığı bir ortodontik tedavi seçeneğidir.

Şeffaf plak tedavisinin hastalarımız tarafından tercih edilmesinin en önemli sebebi elbette son derece estetik bir ortodontik tedavi süreci sunmasıdır, çünkü plaklar şeffaf olduğu için dışarıdan fark edilmezler. Bunun yanı sıra plakların yemek sırasında takılıp çıkarılabilmesi sebebiyle tel tedavisindeki gibi yiyecek içecek kuralları yoktur, yani hastalarımız yemek sırasında plaklarını çıkardıkları için istedikleri her şeyi yiyip içebilirler. Ayrıca düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerinde plaklarını kısa süreli çıkarabilmektedirler. Bunun yanı sıra şeffaf plak tedavisinde teller ve braketler kullanılmadığı için tellerin acıtması, batması, braketlerin kopması gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşılmaz dolayısıyla son derece konforlu bir ortodontik tedavi seçeneğidir.

Dünyada ve ülkemizde şeffaf plakları üreten farklı markalar mevcuttur. İnvisalign tüm dünyada kullanılan, ortodontik tedavilerde son derece başarılı sonuçlar aldığımız, özel bir yazılım tarafından planlanan ve üretilen patentli bir şeffaf plaktır. İnvisalign plaklarını her ortodonti uzmanı uygulayamaz, sadece bu alanda eğitim almış ve invisalign uygulayıcısı sertifikasına sahip ortodonti uzmanları uygulayabilir. İnvisalign plaklarının diğer şeffaf plaklardan ayıran en önemli farklardan birisi, plakların yapımında patentli smarttrack materyali kullanılıyor olmasıdır. Bu materyal sayesinde hastamızın kullandığı şeffaf plaklar dişleri çok iyi bir şekilde sarar, dişlerde uygun hareketlerin yapılmasına izin verir ve plakların takılıp çıkarılması sırasında bir deformasyon oluşmasını önler. Ayrıca invisalign plakları ile istediğimiz diş veya diş grubunu hareket ettirebiliriz ve hareketini istemediğimiz dişleri ise stabil tutarak istenmeyen diş hareketlerinden kaçınabiliriz. Böylece planladığımız tedavi sonucuna kolayca ulaşabiliriz.

İnvisalign tedavisi tüm dünyada ve ülkemizde bu alanda sertifikaya sahip ortodonti uzmanları tarafından başarı ile uygulanmaktadır ve hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ortodontik tedavi görmek isteyen hastalarımız tedaviye başlamadan önce hem çevresinde bu tedaviyi gören kişilere danışarak hem de internet ortamında bu konuda detaylı bir araştırma yaparak bilgi sahibi olmaktadır. Web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan bu tedavi türü ile ilgili detaylı bilgi alabilir, bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ankara İnvisalign tedavisi ya da Ankara İnvisalign yazarak web sitemiz üzerinden ya da sosyal medya hesaplarımızı inceleyerek yaptığımız invisalign tedavilerine ve tedavi sonuçlarına ulaşabilirsiniz ve bu tedavi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Telsiz tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plaklar ve İnvisalign tedavisi estetik kaygıların ve beklentilerin ön planda olduğu günümüzde giderek artan oranda tercih edilmektedir. Artık sadece tedavi olup ağrımızın geçmesi ya da sağlıklı bir diş ve çene yapısı için değil daha güzel bir gülüşe sahip olmak için de ortodontik tedavi arayışına giriyoruz. Evet tel tedavisi ile de estetik ve çekici bir gülüşe sahip olabiliriz ancak ortodontik tedaviler uzun soluklu tedaviler olduğundan dolayı tedavi sonucu kadar tedavi süreci de artık hastalarımız için önemli hale gelmiştir. Hastalarımız sağlıklı ve estetik bir gülüş için ortodontik tedaviyi tercih ediyor ancak tedavi sürecinde de estetik ve konforundan ödün vermek istemiyor. İşte şeffaf plaklar tam da bu noktada devreye giriyor. Keyifli, konforlu, estetik bir ortodontik tedavi süreci ile hayal ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisinde de tel tedavisinde olduğu gibi hekim-hasta iş birliği çok önemlidir. Hasta tedavi ile ilgili beklentilerini hekimine rahatlıkla ifade etmeli ve hekim de hastasına tedavi ile ilgili süreci ayrıntılı bir şekilde anlatmalıdır. Tabii ki doğru tedavinin seçimi ile ve hasta ve hekimin tedavi sürecindeki uyumu ile başarılı bir sonuç elde edilebilir.

İnvisalign tedavisi bu alanda eğitim almış ve invisalign uygulayıcısı sertifikasına sahip ortodonti uzmanları tarafından tüm dünyada ve ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır.

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi