Diş Teli Fiyatları Ankara

Tel tedavisinin başarısında doğru bir tedavi planlaması yapmak ve hastamız ile uyumlu bir tedavi süreci geçirebilmek en önemli kriterlerdir. Ancak kullanılan diş tellerinin kalitesi ve doku ile uyumlu olması da hastamızın sağlıklı bir tedavi süreci geçirmesinde ve hedeflenen tedavi sonucuna ulaşılmasında oldukça etkilidir. Yaptığımız tüm ortodontik tedavilerde hastalarımızın sağlığını ve konforunu ön planda tutuyoruz ve diş ve diş etleri ile en uyumlu, alerjik etkisi olmayan, etkinliği ve başarısı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış braket ve ortodontik telleri tercih ediyoruz.

Diş Teli tedavisi, dişlerinizdeki ortodontik bozuklukları tedavi edebilmek amacıyla dişler üzerine uygulanan braket ve ortodontik tellerden oluşan bir ortodontik tedavi çeşididir.

Tel tedavisi ile dişlerde bulunan çapraşıklık, dişler arası boşluklar, alt ve üst dişler arasındaki kapanış bozuklukları, çene darlığı dibi ortodontik problemler tedavi edilebilir ve daha estetik bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Diş teli tedavisini kalıcı dişlerin sürdüğü 11-12 yaşından itibaren, sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip her yaşta hastamıza başarı ile uyguluyoruz ve hastalarımızın özgürce gülümsemelerine vesile oluyoruz.

Uygulanan tel tedavisi hastalarımızın ortodontik probleminin şiddetine ve türüne göre değişebilmekle beraber her yaşta uygulanan tedavi mekanikleri de farklılık göstermektedir.

Büyüme gelişim döneminde tedavi ettiğimizi hastalarımızda tel tedavisi ile dişlerdeki bozuklukları düzeltirken, tel tedavisi öncesinde ya da tel tedavisi ile beraber uygulayabildiğimiz farklı mekaniklerle çenelerde mevcut ortodontik bozuklukları da tedavi edebiliyoruz.

Örneğin üst çenede gerilik olan büyüme gelişim döneminde bir hastamızda farklı ortopedik aygıtlarla üst çeneyi öne doğru ilerletebiliyoruz ve ardından uyguladığımız diş teli tedavisi ile dişleri düzgün bir şekilde sıralayabiliyor ve alt-üst dişleri doğru bir kapanışa getirebiliyoruz. Ya da çene darlığı olan bir hastamızda çene genişletme apareyleri ile genişletme tedavisi yapıyorken eş zamanlı ya da hemen sonrasında diş teli tedavisi ile dişlerdeki konum bozukluklarını düzeltebiliyoruz. Bu nedenle hastamızın bize mümkün olan en erken dönemde mümkünse büyüme ve gelişim döneminde başvurması önemlidir.

Büyüme gelişimin tamamlandığı yetişkin hastalarımızda ise dişlerdeki ortodontik bozuklukları diş teli tedavisi ile her yaşta tedavi edebiliyoruz ancak, çeneleri ilgilendiren ortodontik bozuklukları düzeltebilmemiz için cerrahi müdahaleler gerekebiliyor. Ortognatik cerrahi olarak adlandırılan bu tedavide çenelerdeki konum bozuklukları cerrahi bir müdahale ile düzeltilirken dişlerdeki ortodontik problemler diş teli tedavisi ile giderilebiliyor.

Diş teli tedavisi fiyatı

Diş teli tedavisi fiyatları uygulanan tel tedavisinin çeşidine ve hastamızın ortodontik probleminin türüne göre farklılık göstermektedir. Tel tedavisi ile birlikte uygulanabilen çene genişletme aygıtları, mini vidalar gibi ortodontik mekanikler fiyatlandırmada farklılığa sebep olabilir. Ayrıca dar çenelerde tercih edilen kapaklı braketlerin kullanıldığı diş telleri ya da diş renginde olduğu için daha az fark edilen estetik braketlerin kullanıldığı diş telleri fiyatlandırmada farklılığa sebep olabilir. Farklı tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak ve sizin için en uygun diş teli çeşidini belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tel tedavisinin başarısında elbette doğru bir tedavi planlaması yapmak ve hastamız ile uyumlu bir tedavi süreci geçirebilmek en önemli kriterlerdir. Ancak kullanılan diş tellerinin kalitesi ve doku ile uyumlu olması da hastamızın sağlıklı bir tedavi süreci geçirmesinde ve hedeflenen tedavi sonucuna ulaşılmasında oldukça etkilidir. Yaptığımız tüm ortodontik tedavilerde hastalarımızın sağlığını ve konforunu ön planda tutuyoruz ve diş ve diş etleri ile en uyumlu, alerjik etkisi olmayan, etkinliği ve başarısı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış braket ve ortodontik telleri tercih ediyoruz.

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi