Diş Telleriniz Ne Renk Olsun??

Hastalarımız bize sıklıkla renkli diş telleri hakkında bilgi almak için gelmektedirler, ancak sanılanın aksine diş telleri ya da braketler renkli değildir. Diş telleri ve braketler metal ya da seramik olabilir, diş telleri üzerine uyguladığımız lastik ligatürler renkli olabilir ve diş tellerinin renkli görünmesinin sebebi sadece bu lastik ligatürlerdir.

Diş teli tedavisi ile dişlerdeki çapraşıklık, dişler arası boşluklar, alt-üst dişler arasındaki kapanış bozuklukları, çene geriliği, çene darlığı gibi birçok ortodontik bozukluk tedavi edilebilmekte ve hastalarımız düzgün sıralanmış dişleri ile harika bir gülümsemeye kavuşabilmektedir.

Diş teli tedavisinde dişler üzerine braket adını verdiğimiz metal veya seramik kareler yerleştirilir ve bu braketler üzerine ortodontik tel uygulanır. Braketler tedavi süresince işler üzerinde kalır, ancak braetler üzerine uyguladığımız ortodontik tel bazı kontrol seanslarında değiştirilir.

Ortodontik tel, braketler üzerine minik lastik ligatürler yardımıyla sabitlenir. Bu lastik ligatürler şeffaf olabileceği gibi farklı renklerde de olabilir. Diş tellerine renkli görünümü veren bu lastik ligatürlerdir. Lastik ligatüler her kontrol seansında çıkarılarak yeniden takılır, böylece diş telleri tekrar aktive edilmiş olur. Her seans yenilenen bu lastik ligatürler, farklı renklerde olabilir ya da farklı birkaç renk bir arada kullanılabilir.

Renkli lastiklerin şeffaf lastiklerden etkinlik olarak ya da uygulama olarak herhangi bir farkı yoktur, sadece diş tellerinin renkli görünmesini sağlar. Tel tedavisi sırasında renkli lastiklerin kullanımıyla ortodontik tedavi süreci daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirilebilir ve hastamızın tedaviye olan motivasyonunu olumlu yönde etkiler.

Hastalarımız bize sıklıkla renkli diş telleri hakkında bilgi almak için gelmektedirler, ancak sanılanın aksine diş telleri ya da braketler renkli değildir. Diş telleri ve braketler metal ya da seramik olabilir, diş telleri üzerine uyguladığımız lastik ligatürler renkli olabilir ve diş tellerinin renkli görünmesinin sebebi sadece bu lastik ligatürlerdir.

Her kontrol seansında değişen bu renkli lastikler sayesinde hastalarımız her seans farklı bir renk seçebiliyor ve farklı bir görünüme kavuşabiliyorlar. Ya da lastik ligatürlerini tuttuğu takımın renklerini oluşturan veya giydikleri kıyafetlere uygun farklı birkaç rengin kombinasyonu şeklinde seçerek diş teli tedavisi sürecini daha eğlenceli hale getirebilirler.

Diş teli tedavisi kalıcı dişlerin tamamen sürdüğü 11-12 yaşından itibaren uygulanabilmektedir. Dişlerdeki ortodontik bozukluklar her yaş grubunda diş teli tedavisi ile düzeltilebilmektedir yani bir yaş sınırı yoktur. Yetişkin hastalarımız da sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahiplerse diş teli tedavisi ile düzgün sıralanmış dişlere sahip olabilir ve özgürce gülümseyebilirler.

Braketler üzerine uygulanan renkli lastik ligatür seçeneği yetişkin hastalarımız için de geçerlidir. Yetişkin hastalarımız da kontrol seanslarında farklı renklerde lastik ligatürler tercih edebilir ve tedavi sürecini daha eğlenceli hale getirebilirler.

Diş telleri ve braketler farklı marka ve yapıda üretilebilir, sizin için en sağlıklı ve en uygun diş teli tedavisi için ortodonti uzmanına muayene olabilir ve ortodontik tedavi süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diş teli tedavisi ile dişlerinizdeki ortodontik bozukluklar giderilebilir ve dudaklarınızla uyumlu düzgün sıralanmış dişlerinizle rahatlıkla gülümseyebilir ve sosyal yaşantınızın tadını çıkartabilirsiniz.

 

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi