Diş beyazlatma Prosedürü

Diş beyazlatma, dişleri beyazlatmak ve parlatmak için kullanılan popüler bir kozmetik diş prosedürüdür. Diş beyazlatma, ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma olarak ikiye ayrılır. Diş beyazlatma, gülümsemenizin görünümünü iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

Diş beyazlatma, dişleri beyazlatmak ve parlatmak için kullanılan popüler bir kozmetik diş prosedürüdür. Diş beyazlatma, ev tipi beyazlatma ve ofis tipi beyazlatma olarak ikiye ayrılır. Diş beyazlatma, gülümsemenizin görünümünü iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yoludur.

Ev Tipi Beyazlatma

Evde beyazlatma, profesyonel ofis tipi beyazlatmanın masrafı ve zaman sıkıntısı olmadan dişlerini beyazlatmak isteyenler için popüler bir seçenektir. Evde beyazlatma kitleri diş hekimi tarafından hastaya önerilir ve sunulur.. Bu kitler tipik olarak bir ağartma jeli, bir beyazlatma plağı ve talimatları içerir. Ağartma jeli ağız plağına yerleştirilir ve genellikle 30 dakika ile bir saat arasında belirli bir süre takılır. Beyazlatma jeli, dişlerdeki lekeleri parçalayan hidrojen peroksit veya karbamid peroksit gibi bir beyazlatıcı madde içerir. Evde beyazlatma, dişleri beyazlatmanın güvenli ve etkili bir yoludur, ancak istenen sonuçları elde etmek için birkaç uygulama gerekebilir. Ev tipi beyazlatma tek başına kullanılabilecği gibi çoğunlukla ofis tipi beyazlatma sonrası daha kalıcı sonuçlar elde edebilmek için de kullanılabilir.

Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis beyazlatma, bir diş hekimi muayenehanesinde gerçekleştirilen daha  yoğun bir diş beyazlatma şeklidir. Ofis beyazlatma sırasında dişlere hidrojen peroksit gibi daha güçlü bir beyazlatıcı madde uygulanır. Beyazlatıcı ajan özel bir ışık ya da lazer ile aktive edilerek dişlerdeki lekelerin parçalanmasına yardımcı olur. Ofis tipi beyazlatma, ev tipi beyazlatmadan daha maaliyetli olabilir, ancak daha kısa sürede daha etkili sonuçlar elde edilir.

Diş beyazlatma tedavisi sonrasında elde edilen sonuçların daha kalıcı olabilmesi için beyazlatma sonrasında ilk 14 gün çay, kahve, salçalı gıdalar, kırmızı şarap gibi renklendirici yiyecek içeceklerden uzak durulmalıdır. 6 ayda bir kontroller yapılmalı ve gerekli olursa ilave beyazlatma işlemleri uygulanmalıdır.

Diş beyazlatma tedavisi sırasında ve sonrasında bazı dişlerde kısa süreli şimşek çakması şeklinde hassasiyetler görülebilir ancak bu geçici bir durumdur kısa süre sonra ortadan kalkacaktır.

Daha beyaz ve dolayısıyla daha estetik bir gülümseme diş beyazlatma tedavisinin asıl amacıdır. Ev tipi beyazlatma, ofis tipi beyazlatma veya her ikisinin kombinasyonu ile estetik gülüşler elde edilebilir. Ev tipi beyazlatma, dişleri beyazlatmanın güvenli ve etkili bir yoludur, ancak istenen sonuçları elde etmek için birkaç uygulama gerekebilir. Ofis tipi  beyazlatma ise daha kısa sürede daha etkili sonuçların elde edilebildiği ve mutlaka hekim kontrolünde uygulanması gereken bir tedavi çeşididir. Doğru beyazlatma yöntemi ile daha beyaz ve estetik bir gülüş elde edebilirsiniz.

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi