İnvisalign Fiyatı Ne Kadar?

Telsiz tedavi olarak ta adlandırılan İnvisalign tedavisi ile dişlerinizdeki çapraşıklık, öne eğimli dişler, çene darlığı ya da dişler arası açıklıklardan kolaylıkla kurtulabilir ve son derece estetik, konforlu bir ortodontik tedavi süreci geçirebilirsiniz ve harika bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

İnvisalign tedavisi, tellerin ve braketlerin kullanılmadığı ‘telsiz tedavi’ olarak ta adlandırılan bir ortodontik tedavi çeşididir. Bu tedavide dişlerdeki ortodontik bozukluklar, şeffaf plaklarla düzeltilmektedir.

İnvisalign, şeffaf plak tedavisinde kullanılan bir markanın adıdır ve son yıllarda hastalarımızın estetik beklentilerinin artması sebebiyle sık tercih edilmektedir.

İnvisalign tedavisini nasıl uyguluyoruz?

Öncelikle hastamızın ağzında mevcut diş çürükleri ya da diş eti problemleri varsa önce bu hastalıkları tedavi ediyoruz ve hastamızı yeterli ağız hijyenini nasıl sağlayabileceği konusunda bilgilendiriyoruz. Sonrasında hastamızın tedavi başı kayıtlarını yani ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarını, röntgenlerini ve dijital ölçülerini alıyoruz. Hastamızın tedavi planlamasını tamamen dijital ortamda yapıyoruz ve planlamamız tamamlandıktan sonra bu kayıtlarımızı Amerika’ya gönderiyoruz. Hastamızın tedavi süresince kullanacağı şeffaf plaklar burada tedavi planlamamıza uygun şekilde,  hastamızın dijital ölçülerine göre patentli özel bir materyal kullanılarak üretiliyor ve hastamızın kullanımına hazır bir şekilde bize gönderiliyor.

İnvisalign Fiyatı Ne Kadardır?

İnvisalign tedavisi, hastalarımızın mevcut ortodontik probleminin şiddetine göre değişen farklı fiyat tarifeleri içermektedir. Hastalarımıza tedavi ücreti hakkında bilgi verebilmemiz için önce detaylı bir muayene yapıyoruz ve hastamızın tedavisi invisalign tedavi kategorilerinden hangisine giriyorsa ona göre bir fiyatlandırma bilgisi sunuyoruz. Tedavi ücretleri, firmanın kendi belirlediği aralıklarla güncellenmektedir.

İnvisalign Plakları tek çeneye uygulanabilir mi?

Evet, eğer hastamızın problemi sadece alt ya da sadece üst çenede ise, biz sadece tek çenede İnvisalign tedavisi uygulayabiliyoruz.

İnvisalign Plakları ağızdan düşer mi?

Bu plaklar, hastamızın dişlerine özel üretildiği için dişlere çok iyi oturur ve dişleri tamamen sarar, dolayısıyla kesinlikle ağızdan düşmez. Ancak hastamız kendisi dilediğinde kolaylıkla çıkartıp tekrar takabilir.

İnvisalign tedavisi herkese uygulanabilir mi?

İnvisalign tedavisi, 7 yaşından itibaren sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip olan her yaşta hastamıza güvenle uygulanabilir.

Tedavim süresince kaç tane şeffaf plak kullanacağım?

Dişlerdeki bozukluğun şiddetine ve çeşidine göre tedavi süresince kullanacağımız plak sayısı değişmektedir. Hafif bir çapraşıklığın olduğu hastamızda 14 plakla tedavimizi tamamlayabiliyorken, şiddetli çapraşıklığın olduğu bir hastamızda 50 plakla tedavimizi tamamlayabiliyoruz.

Plaklarımı kaç günde bir değiştirmeliyim?

Doktorunuzun farklı bir önerisi yoksa şeffaf plaklarınızı ortalama 7-10 günde bir değiştirmeli ve bir sonraki plağa geçmelisiniz.

Plaklarımı günde kaç saat takmalıyım?

Tedavinizin başarı ile sonuçlanması için plaklarınızı günde 22 saat takmalısınız.

 

Telsiz tedavi olarak ta adlandırılan İnvisalign tedavisi ile dişlerinizdeki çapraşıklık, öne eğimli dişler, çene darlığı ya da dişler arası açıklıklardan kolaylıkla kurtulabilir ve son derece estetik ve konforlu bir tedavi süreci geçirebilirsiniz.

Günümüzde hemen her yaşta ortodontik tedaviler yapılabilmektedir bu nedenle hiçbir zaman tedavi için geç kaldığınızı düşünmeyin. Sizin için en uygun ortodontik tedavi seçeneği ve fiyatlandırması için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gülümsemenizi ertelemeyin :)

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi