Şeffaf Plak Ankara

Daha estetik ve konforlu bir ortodontik tedavi süreci isteyen hastalarımız için geliştirilen şeffaf plak tedavisi son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş ve ortodonti uzmanları tarafından uygulanmaya başlamıştır.

Şeffaf plak tedavisinde braketler ve teller kullanılmaz, takılıp çıkartılabilen şeffaf plaklar kullanılır. Teller ve braketler kullanılmadığı için telin batması, braketin kopması gibi olumsuz ve rahatsız edici durumlarla karşılaşılmaz. Ayrıca plaklar dışarıdan belli olmadığı için son derece estetik bir tedavi seçeneğidir. Şeffaf plak tedavisinde tel tedavisindeki gibi uyulması gereken yiyecek ve içecek kuralları yoktur. Hastalarımız yemek sırasında plaklarını çıkartıp diledikleri her şeyi yiyip içebilirler ve ardından plaklarını tekrar takabilirler. Bunun yanı sıra plaklar düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerde kısa süreli olarak çıkartılabilir böylece en özel anlarınızın özgürce tadını çıkartabilirsiniz ve sonra ortodontik tedavinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 Ankara Şeffaf plak tedavisi uyguladığımız kliniğimizde ortodontik tedavi ile hastalarımızın özgürce gülümsemesine vesile oluyoruz. Kliniğimizde uygulanan farklı tedavi seçenekleri hakkında ve şeffaf plak tedavi süreci hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve siz de özgürce gülümseyebilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip her yaşta hastamıza güvenle uygulanabilir. Şeffaf plaklarla çok daha estetik ve konforlu bir ortodontik tedavi süreci geçirebilir, çevrenizdeki kimse fark etmeden tedavinizi tamamlayabilir ve harika gülüşünüze kavuşabilirsiniz çünkü şeffaf plaklar dışarıdan fark edilmezler.

Ortodontik tedavi dönemi erken ortodontik tedavi dönemi olarak ta bilinen dönemle, yani 7 yaşında kalıcı dişlerin sürmeye başlamasıyla birlikte başlamaktadır. Bu yaş dönemindeki çocuklarımızda çene darlığı, ters kapanış ya da erken süt dişi kaybına bağlı oluşmuş ya da oluşmakta olan yer darlığı gibi ortodontik problemleri şeffaf plaklarla çok daha kolay ve kısa sürede tedavi edebiliyoruz. Kalıcı dişlerin sürmesinin tamamlandığı ortalama 11-12 yaşından itibaren ise kapsamlı ortodontik tedavilerin uygulandığı sabit ortodontik tedavi dönemi başlamaktadır. Bu dönemde ve yetişkin dönemdeki hastalarımızda şeffaf plak tedavisi ile dişlerde bulunan ortodontik bozukluklar güvenle tedavi edilebilir.

Şeffaf plaklar kişiye özel olarak üretilmektedir ve hastalarımıza konforlu ve estetik bir ortodontik tedavi süreci sunmaktadır. 

Şeffaf plak tedavisine başlarken önce ağız içi tarama cihazı ile dişlerin kayıtları alınır ve dijital ortama aktarılır. Tüm tedavi planlaması dijital ortamda yapılır, her bir dişin tedavi süresince yapacağı hareket tedavi başında iken belirlenir ve tedavi planlaması buna göre oluşturulur. Tedavi sonunda dişlerin geleceği pozisyon henüz tedavi başındayken belirlenebilir bu durum hem hastamız için hem de biz hekimler için bir öngörü oluşturan önemli bir avantajdır. Hastamız tedavi sonunda dişlerinin nasıl görüneceğini henüz tedaviye başlamadan dijital ekran üzerinden görebilir.

Tedavi planlamamız belirlendikten sonra bu planlamaya uygun olarak kişiye özel üretilen şeffaf plaklar elimize ulaşır. Tedavi planlamamızda belirlenen dişlere diş renginde minik çıkıntılar yerleştirilir ve hastamız şeffaf plaklarını kullanmaya başlar.

Hedeflenen tedavi sonucunu elde edebilmek için, şeffaf plaklar günde 22 saat takılmalıdır sadece yemek sırasında çıkarılmalıdır. Her hastanın tedavi süresince kullanacağı toplam şeffaf plak sayısı tedavinin türüne ve ortodontik problemin şiddetine göre değişmektedir. Her plak hekimin tavsiyesi ile ortalama 7-10 gün takılır ve bu süre sonunda bir sonraki plağa geçilir. 

Şeffaf plak tedavisinde tel tedavisindeki gibi her ay kontrollere gelmeye gerek yoktur. Tedavi planlamasına göre belirlenen aşamalarda kontrole gidilmesi yeterlidir. Bu da il dışından ya da yurtdışından tedaviye gelen hastalarımız için önemli bir avantajdır. Özellikle pandemi dönemi gibi rutin hayatımıza ara vermek zorunda kaldığımız, birçok randevumuzu ertelediğimiz bir dönemde, aylık kontrollerin gerekmediği şeffaf plaklarla ortodontik tedaviler çok daha popüler hale gelmiştir. Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi sırasında hastalarımızın çeşitli sebeplerle randevuya gelemediği durumlarda hastalarımıza fazla sayıda plak verebiliyoruz ve kontrolleri online olarak ya da hastalarımızın cep telefonuna yüklediğimiz takip uygulamasıyla gerçekleştirebiliyoruz. Pandemi sebebiyle birçok tedavinin yarım kaldığı ya da ertelenmek zorunda kaldığı bu süreçte şeffaf plak tedavisi gören hastalarımızın tedavisi normal sürecinde devam etmiş ve herhangi bir aksama yaşanmamıştır.

Sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip hastalarımızda 7 yaşından itibaren şeffaf plak tedavisini, şeffaf plak tedavisi Ankara kliniğimizde başarı ile uyguluyoruz ve hastalarımızı konforlu bir ortodontik tedavi süreci sonucunda doğal dişleri ile harika gülümsemelere kavuşturuyoruz. Doğal dişlerinizle özgürce gülümsemenin tek yolu ortodonti tedavidir ve günümüzde her yaşta ortodontik tedaviler mümkündür. 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi