Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi, dişlerde ya da çenelerde bulunan ortodontik bozuklukların, diş teli ya da braketler kullanılmadan tedavi edilebildiği bir ortodontik tedavi çeşididir. Hastalarımız tarafından telsiz ortodontik tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ile dişlerde bulunan çapraşıklık, ayrıklık, kapanış bozuklukları gibi ortodontik bozukluklar kolaylıkla tedavi edilebilir.

Şeffaf plak tedavisi, dişlerde ya da çenelerde bulunan ortodontik bozuklukların, diş teli ya da braketler kullanılmadan tedavi edilebildiği bir ortodontik tedavi çeşididir.

Şeffaf plaklar özel bir yazılım kullanılarak kişiye özel olarak patentli özel bir materyalden üretilir. Kişiye özel olarak üretildiği için dişleri çok iyi sarar bu nedenle istediğimiz diş hareketlerini kolaylıkla yapabilir.

  1. Hastalarımız tarafından telsiz ortodontik tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ile dişlerde bulunan çapraşıklık, ayrıklık, kapanış bozuklukları gibi ortodontik bozukluklar kolaylıkla tedavi edilebilir.
  2. Şeffaf plak tedavisi sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip her hastamızda 7 yaşından itibaren güvenle ve başarı ile uygulanabilir.

Şeffaf plak tedavisine nasıl başlanır??

Önce hastamızın mevcut diş çürükleri ya da diş eti hastalığı varsa bu hastalıklar tedavi ediyoruz. Sonrasında ağız içi tarama cihazımız yardımıyla hastamızın dijital ölçülerini alıp kaydediyoruz. Ağız içi tarama cihazımız yardımıyla henüz tedavi başındayken dişlerinizin tedavi sonunda nasıl görüneceğini görebiliyoruz.

Tüm tedavi planlamamızı dijital ortamda yapıyoruz. Tedavi planlamamız tamamlandıktan sonra plaklarımız tedavi planlamamıza uygun şekilde Amerika’da üretiliyor ve bize ortalama 10-15 gün içerisinde ulaştırılıyor.

Plaklar bize ulaştıktan sonra hastamızın tedavi planlamasında belirlenen dişlere diş renginde çıkıntılar yerleştiriyoruz ve hastamıza şeffaf plağını nasıl takıp çıkartması gerektiği ve kullanımı süresi ile ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Sonrasında hastamız ilk plağını takıyor ve böylece şeffaf plak tedavimiz başlamış oluyor.

Hastamızın tedavisi süresince kaç tane plak kullanacağı dişlerindeki bozukluğun şiddetine göre değişmektedir. Dişlerde hafif bir çapraşıklık varsa toplam 7-14 plakla tedavi tamamlanabiliyorken şiddetli bozukluklarda ortalama 45-50 plak gerekebiliyor.

Şeffaf plak tedavisinde, tedavimizin başarı ile sonuçlanabilmesi hastalarımızın plaklarını günde 22 saat takmaları gerekiyor. Sadece yemek sırasında plaklar çıkartılmalı, yemekten sonra tekrar takılmalıdır.

Şeffaf plaklar dışarıdan fark edilmezler dolayısıyla estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Dişlerinde bozukluk olan ve ortodontik tedavi görmek isteyen ancak dişlerinde tellerin görünmesini istemeyen hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca yemek sırasında plaklar çıkartıldığı için diş teli tedavisindeki gibi hastalarımızın uyması gereken yiyecek içecek kuralları yoktur. Hastalarımız plaklarını çıkartıp istedikleri her şeyi yiyip içebilirler.

Şeffaf plak tedavisinde teller ve braketler kullanılmadığı için tel tedavisinde karşılaşabildiğimiz telin batması, acıtması ya da braket kopması gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşılmaz dolayısıyla konforlu bir ortodontik tedavi seçeneğidir.

Tedaviniz sürecinde düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerinizde plaklar kısa süreli çıkartılabilir yani tedaviniz sosyal hayatınızı etkilemez.

Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde estetik beklentilerin ve tedavilerin artmasıyla birlikte şeffaf plak tedavisine olan ilgi ve talep te artmaktadır.

Siz de şeffaf plak tedavisiyle estetik ve konforlu bir ortodontik tedavi süreci geçirebilir, düzgün sıralanmış dişlerinizle estetik ve çekici bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi