Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plak tedavisi dişlerinde çapraşıklık, dişler arası boşluklar ya da kapanış bozuklukları gibi ortodontik bozuklukları olan ve ortodontik tedavi görmek isteyen ancak diş tellerinin görüntüsünden rahatsız olan ve tel taktırmak istemeyen hastalarımızın sıklıkla tercih ettiği bir ortodontik tedavi çeşididir.

Dişlerde mevcut çapraşıklık, dişler arası boşluklar, alt ve üst dişler ve çeneler arasındaki uyumsuzluklar ve kapanış bozuklukları ortodontik tedavi ile düzeltilebilir ve dudaklarınız ve yüzünüzle uyumlu, düzgün sıralanmış dişlere ve harika bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisi, diş tellerinin ve braketlerin kullanılmadığı, dişlerdeki ve çenelerdeki uyumsuzlukların takıp çıkartılabilen şeffaf plaklarla tedavi edildiği bir ortodontik tedavi çeşididir.

Şeffaf plak tedavisi dişlerinde çapraşıklık, dişler arası boşluklar ya da kapanış bozuklukları gibi ortodontik bozuklukları olan ve ortodontik tedavi görmek isteyen ancak diş tellerinin görüntüsünden rahatsız olan ve tel taktırmak istemeyen hastalarımızın sıklıkla tercih ettiği bir ortodontik tedavi çeşididir.

Şeffaf plak tedavisinde hastamızdan aldığımız dijital ölçülere göre bir tedavi planlaması yapıyoruz ve bu tedavi planlamasına göre şeffaf plaklarımız hastamıza özel olarak Amerikada üretiliyor ve tarafımıza ulaştırılıyor. Kişiye özel olarak üretilen şeffaf plaklar tedavinin zorluk derecesine göre farklı sayılarda olabiliyor ve buna göre toplam tedavi süresi değişebiliyor.

Şeffaf plaklar kişiye özel olarak üretildiği için ve üretiminde patentli özel termoplastik bir materyal kullanıldığı için diş hareketlerinde oldukça etkilidir, dişleri çok iyi sarar, kolaylıkla takıp çıkartılabilir ve takıp çıkartılması sırasında deforme olmaz. Yani kullanımı son derece konforludur. Bu nedenle ortodontik tedavi görmek isteyen ancak dişlerine tel takılmasını istemeyen hastalarımız tarafından tercih edilmektedir.

Şeffaf plak tedavisinin avantajları:

  • Bu tedavi seçeneğinde diş telleri ve braketler kullanılmadığı için diş tellerinin batması, acıtması ya da braket kopması gibi rahatsız edici durumlara rastlanmaz.
  • Şeffaf plak tedavisinde kullanılan plaklar dışarıdan belli olmaz dolayısıyla son derece estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir.
  • Şeffaf plak tedavisinde diş teli tedavisindeki gibi uyulması gereken yiyecek içecek kuralları yoktur. Hastalarımız plaklarını çıkartıp diledikleri her şeyi yiyip içebilir sonrasında plaklarını tekrar takabilirler.
  • Şeffaf plak tedavisinde tüm tedavi planlamasını tedavi başında yaptığımız için hastalarımız tedavi sonunda dişlerinin nasıl görüneceğini dijital ağız içi tarama cihazımızın ekranı üzerinden görebilirler.
  • Şeffaf plak tedavisinde diş teli tedavisindeki gibi her ay kontrollere gelmeye gerek yoktur. Tedavi planlamamızda önceden belirleyebildiğimiz aralıklarla kontroller yapılabilir, hastalarımız daha uzun aralıklarla kontrol randevularına gelebilir hatta yurt dışında bulunması gereken, iş gereği seyahatleri olan hastalarımız için online randevular da planlanabilmektedir.
  • Düğün, nişan, mezuniyet, toplantı gibi özel günlerinizde plaklar kısa süreli olarak çıkartılabilir dolayısıyla hayatın akışını ve sosyal yaşantıyı olumsuz etkilemez.
  • Şeffaf plak tedavisi birçok vakada doğru bir tedavi planlaması yapıldığında ve plaklar hastalarımız tarafından yeterli süre takıldığında, diş teli tedavisine göre daha kısa sürmektedir.

Telsiz ortodontik tedavi olarak ta anılan şeffaf plak tedavisi estetik ve konforlu bir tedavi seçeneği olması sebebiyle tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün hastalarımız tarafından daha çok tercih edilmekte ve ortodonti uzmanları tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi