Şeffaf Plak tedavisi ile dişlerim düzelir mi?

Şeffaf plak tedavisi ile dişlerinizdeki çapraşıklık, kapanış bozuklukları, dişler arası aralıklar gibi bir çok ortodontik bozukluk başarılı bir şekilde kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Şeffaf plaklar patentli özel bir materyalden üretilmektedir ve diş hareketlerinde oldukça etkilidir.

Tüm dünyada ve ülkemizde estetik kaygıların ve beklentilerin artması sonucu estetik tedavilere ilgi giderek artmaktadır. Şeffaf plak tedavisi tellerin ve braketlerin kullanılmadığı, dişlerdeki bozuklukların takıp çıkartılabilen şeffaf plaklarla tedavi edildiği ‘telsiz tedavi’ olarak ta anılan bir ortodonti tedavi çeşididir.

Diş teli tedavisi ile dişlerdeki çapraşıklık, dişler arası boşluklar ya da kapanış bozuklukları gibi birçok ortodontik bozukluk tedavi edilebilmekte ve hastalarımız doğal ve düzgün sıralanmış dişleri ile harika bir gülümsemeye kavuşmaktadır.

Peki şeffaf plak tedavisi de tel tedavisi gibi dişlerdeki bozuklukları düzeltir mi?

Evet şeffaf plak tedavisi ile dişlerinizdeki çapraşıklık, kapanış bozuklukları, dişler arası aralıklar gibi bir çok ortodontik bozukluk başarılı bir şekilde kısa sürede tedavi edilebilmektedir. Şeffaf plaklar patentli özel bir materyalden üretilmektedir ve diş hareketlerinde oldukça etkilidir.

Şeffaf plaklar hastamızdan aldığımız dijital ölçü kayıtlarına göre kişiye özel olarak üretilir ve bize ulaştırılır. Hastalarımız şeffaf plaklarını düzenli olarak günde 22 saat takarak ve 7-10 gün aralıklarla değiştirerek ortodontik tedavi görebilirler.

Şeffaf plaklar kişiye özel olarak üretildiği için dişleri tam olarak sarar ve kolaylıkla takıp çıkartılabilir dolayısıyla kullanımı oldukça kolay ve konforludur. Yemek sırasında hastalarımız plaklarını çıkartırlar ve istedikleri her şeyi yiyip içebilirler yani tedavi süresince uyulması gereken herhangi bir yiyecek içecek kuralı yoktur ve yemek sonrasında plaklarını tekrar takabilirler.

Şeffaf plaklar dışarıdan fark edilmezler dolayısıyla son derece estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Ayrıca bu tedavide teller ve braketler kullanılmadığı için telin batması acıtması gibi rahatsızlık verici durumlarla karşılaşılmaz.

Şeffaf plak tedavisi benim için uygun olur mu?

Diş teli tedavisi ile düzeltebileceğimiz hemen her türlü ortodontik bozukluğun tedavisinde şeffaf plak tedavisini kullanabiliyoruz. Tabii ki ortodontik bozukluğun türüne ve şiddetine göre kullanılacak toplam plak sayısı ve uygulanacak ek mekanikler değişmektedir. Sizin için en uygun şeffaf plak tedavi seçeneği hakkında bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisinde plaklar ortalama 7-10 günde bir değiştirilir. Tedaviniz süresince kullanacağınız toplam plak sayısı ortodontik probleminizin şiddetine ve uygulanacak ortodontik tedavi protokolüne göre değişmekle beraber her hastada farklı olabilir.

Tedavinin başarısındaki en önemli kriter elbette şeffaf plakların günde 22 saat düzenli olarak takılmasıdır. Bunun yanı sıra plakların doğru bir şekilde takılıp çıkartılması ve size bildirilen kontrol randevularını aksatmamanız da tedavi başarısını etkileyen faktörlerdir.

Şeffaf plak tedavinin en önemli avantajlarından bir tanesi de tel tedavisindeki gibi her ay kontrollere gelmenize gerek yoktur. Tedavi planlamanızda belirtilen aralıklarda kontrollere gelmeniz yeterlidir. Şeffaf plak tedavisi süresince özellikle şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan hastalarımızın kontrollerini online olarak ta yapabiliyoruz. Bu da tel tedavisindeki gibi her ay kontrollere gelemeyecek hastalarımız için önemli bir avantajdır.

 

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi