Şeffaf plakla ortodontik tedavi

Ortodontik tedavi görmek isteyen ancak dişlerine tel taktırmak istemeyen hastalarımız şeffaf plak tedavisini sıklıkla tercih ediyorlar. Böylece dışarıdan belli olmayan şeffaf plaklarla en yakınınız bile fark etmeden ortodontik tedavi görebilir ve harika bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Günümüzde telsiz ortodontik tedavi olarak adlandırılan, tellerin ve braketlerin kullanılmadığı, dişlerdeki bozukluğun takıp çıkartılabilen şeffaf plaklarla düzeltildiği şeffaf plak tedavisi hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Şeffaf plak tedavisi ile tıpkı diş teli tedavisinde olduğu gibi dişlerdeki çapraşıklık, dişler arası boşluklar, kapanış bozuklukları gibi ortodontik bozukluklar düzeltilebilmektedir.

Şeffaf plaklar, hastamızdan aldığımız dijital ölçülere göre Amerika’da üretilir ve bize ulaştırılır. Tedavide hastamızın dişlerindeki bozukluğun ya da düzensizliğin şiddetine göre değişen farklı sayıda şeffaf plak kullanılır. Hastamız ilk plağını taktığı andan itibaren planlanan diş hareketleri başlamış olur. Hastamız plaklarını 7-10 gün aralıklarla değiştirerek bir sonraki plağını takar ve tedavi süreci bu şekilde ilerler.

Şeffaf plaklar, kişiye özel olarak üretilir ve patentli özel bir materyalden yapılır, dişleri çok iyi kavrar dolayısıyla diş hareketlerinde oldukça etkilidir. Plakların kullanımı oldukça rahattır, hastalarımız plaklarını kolaylıkla takıp çıkartabilirler.

Şeffaf plakların en çok tercih edilme sebebi elbette plaklar şeffaf olduğu için dışarıdan fark edilmemeleri yani estetik bir görünümlerinin olmasıdır. Bunun yanı sıra yeme içme sırasında plaklar çıkartıldığı için tedavi süresince uyulması gereken herhangi bir yiyecek içecek kuralı yoktur. Hastalarımız plaklarını çıkartıp istedikleri her şeyi yiyip içebilirler. Ayrıca şeffaf plak tedavisinde teller ve braketler kullanılmadığı için telin batması, acıtması ya da braket kırılması gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşılmaz dolayısıyla estetik olmasının yanı sıra konforlu bir tedavi seçeneğidir.

Şeffaf plak tedavisini sağlıklı diş, diş eti, kemik yapısına sahip olan her hastamıza kalıcı dişlerin sürmeye başladığı 7 yaşından itibaren hemen her yaş grubunda uygulayabiliyoruz.

Erken ortodontik tedavi döneminde bulunan 7-10 yaş arası çocuklarımızın diş ve çene yapısındaki bozuklukların düzeltilmesinde şeffaf plakları sıklıkla tercih ediyoruz. Çünkü bu yaş grubu çocuklarımızda şeffaf plaklarla dişleri çok daha rahat ve daha kısa sürede hareket ettirebiliyor ve istediğimiz sonuca ulaşabiliyoruz. Ayrıca çocuklarımız şeffaf plaklarını kolaylıkla takıp çıkartabiliyor, tedavide kullanılan plaklara farklı emojileri içeren stickerslar yapıştırarak ya da renkli plak kutularımızı kullanarak tedavi sürecimizi daha eğlenceli hale getirebiliyoruzsmiley

Ortodontik tedavi görmek isteyen ancak dişlerine tel taktırmak istemeyen hastalarımız şeffaf plak tedavisini sıklıkla tercih ediyorlar. Böylece dışarıdan belli olmayan şeffaf plaklarla en yakınınız bile fark etmeden ortodontik tedavi görebilir ve harika bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisi ile günümüzde sadece basit çapraşıklıklar ve düzensizlikler değil ileri derecede ortodontik bozukluklar da tedavi edilebilmektedir. Hatta çene geriliği ya da ileriliği olan hastalarımızda cerrahi işlemler beraberinde uygulanan şeffaf plak tedavileri ile çeneleri ve dişleri ilgilendiren bozukluklar tedavi edilebilir.

Sizin için en doğru ortodontik tedavi seçeneği hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi ile estetik ve konforlu bir ortodontik tedavi süreci geçirebilir düzgün sıralanmış dişlere ve harika bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi