Telsiz diş düzeltme

Tüm dünyada ve ülkemizde son yıllarda oldukça fazla talep gören ve uygulanan telsiz ortodontik tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ile dişlerdeki ortodontik bozuklukları düzeltebiliyor ve sizi harika bir gülümsemeye kavuşturuyoruz.

Uzun yıllardır diş telleri ve braketlerin kullanıldığı diş teli tedavisi ile çapraşıklık, çene darlığı, dişler arası boşluklar gibi dişlerdeki ortodontik bozukluklar başarı ile tedavi edilebilmektedir. Ancak gelişmekte ve değişmekte olan çağımızın getirdiği estetik kaygıların ve beklentilerin artması ile diş telleri ile aynı işi yapabilecek farklı tedavi teknikleri gündeme gelmiştir.

Tüm dünyada ve ülkemizde son yıllarda oldukça fazla talep gören ve uygulanan telsiz ortodontik tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ile dişlerdeki ortodontik bozuklukları düzeltebiliyor ve sizi harika bir gülümsemeye kavuşturuyoruz.

Peki telsiz diş düzeltme yani şeffaf plak tedavisi nasıl ve kimlere uygulanabilir?

Sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip her bireye 7 yaşından itibaren her yaşta şeffaf plak tedavisi uygulanabilir.

 Hastamızdan aldığımız dijital ölçülere göre tedavi planlamasını oluşturuyoruz ve bu tedavi planlamasına uygun şekilde şeffaf plaklarımız kişiye özel olarak üretilip bize ulaştırılıyor. Hastamız ilk şeffaf plağını taktığında diş hareketi başlamış oluyor ve 7-10 günde bir plaklarını değiştirerek ortodonti tedavisi devam ediyor.

Şeffaf plaklar da diş telleri kadar etkili midir?

Tellerin ve braketlerin kullanılmadığı bu tedavide şeffaf plaklar ile dişlerde istediğimiz birçok hareketi kolaylıkla elde edebiliyoruz. Şeffaf plaklar patentli özel bir materyalden kişiye özel olarak üretildiği için dişleri çok iyi sarar ve diş hareketlerinde diş telleri kadar etkilidir.

Telsiz tedavinin avantajları nelerdir?

  • Telsiz tedavi yani şeffaf plak tedavisi adından da anlaşılacağı üzere teller ve braketler olmadığı için ve şeffaf plaklar dışardan belli olmadığı için çok daha estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir.
  • Yeme içme sırasında plaklar çıkartıldığı için tel tedavisindeki gibi uyulması gereken yiyecek içecek kuralları yoktur. Hastalarımız plaklarını çıkartıp diledikleri gibi yemek yiyebilirler.
  • Düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerinizde plaklar kısa süreli olarak çıkartılabilir.
  • Telsiz tedavide teller ve braketler kullanılmadığı için telin batması, acıtması gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşılmaz.
  • Telsiz tedavide her ay kontrollere gelmeye gerek yoktur. Tedavi planlamanıza göre belirlenen daha uzun aralıklarda kontrollere gelebilirsiniz.
  • Yurt dışında yaşayan hastalarımızın rutin kontrollerinin online olarak yapılması mümkündür.

 

Telsiz ortodontik tedavide tıpkı tel tedavisinde olduğu gibi toplam tedavi süresi ortodontik problemin şiddetine göre değişmektedir. Bazı hastalarımızın dişlerindeki bozukluklar 7 plakla düzeltilebilirken daha şiddetli bozukluklarda tedavi için 50 plak gerekebilir. Burada önemli olan nokta plak sayısı değil doğru bir tedavi planlaması ile ideal sonuca ulaşabilmektir. Doğru bir tedavi planlamasının yanı sıra hastamızın plaklarını öğrettiğimiz şekilde günde 22 saat düzenli olarak takması gerekmektedir

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi