Diş Beyazlatma Tedavisi Ankara

Diş beyazlatma tedavisi, dişlerde yiyecek içecek kullanımına bağlı, bazı ilaçların kullanımına bağlı ya da yaşa bağlı oluşmuş kalıcı lekelenmelerin kimyasal ajanlar kullanılarak giderilmesi yani doğal diş renginin açılması işlemidir.

Diş Beyazlatma tedavisi ve diş temizliği hastalarımız tarafından sıklıkla karıştırılabilmektedir. Diş temizliği dişler etrafında zamanla biriken diş taşlarının temizlenmesi ve dişlerdeki yüzeysel lekelenmelerin çıkartılması işlemidir. Diş beyazlatma tedavisi ise dişlerde yiyecek içecek kullanımına bağlı, bazı ilaçların kullanımına bağlı ya da yaşa bağlı oluşmuş kalıcı lekelenmelerin kimyasal ajanlar kullanılarak giderilmesi yani doğal diş renginin açılması işlemidir.

Diş beyazlatma tedavisi öncesinde mutlaka diş temizliği yapılmalıdır.

Diş beyazlatma tedavisi sırasında sıklıkla Hidrojen Peroksit içerikli kimyasal ajanlar kullanılmaktadır. Beyazlatma maddeleri diş hekimi tarafından doğru uygulandığında diş dokusuna herhangi bir zararı yoktur, güvenle uygulanabilir. Diş beyazlatma tedavisi sırasında ve sonrasında bazı dişlerde kısa süreli geçici hassasiyetler olabilmektedir. Bu hassasiyetler tedavi sonrasında kısa süre içinde ortadan kalacaktır. 

Diş beyazlatma tedavisi 2 şekilde uygulanabilmektedir. 

  1. Ofis tipi diş beyazlatma tedavisi( Office Bleaching): Klinikte diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma tedavisidir. Öncelikle dişlerde mevcut diş taşları temizlenmeli ve yüzeysel lekelenmeler polisaj adı verilen işlemle çıkarılmalıdır. Daha sonra hastamızın diş yapısını değerlendiriyoruz ve hastamızın diş yapısı için en uygun beyazlatma yöntemini belirliyoruz. Sonra hastamızın mevcut diş rengini belirliyoruz. Önce diş etlerinin zarar görmesini önlemek amacı ile diş eti koruyucumuzu uyguluyoruz ve ışıkla sertleştiriyoruz daha sonra beyazlatma ajanını diş yüzeylerine uyguluyoruz. Diş beyazlatma tedavisi, 20-30 dakikalık 2 veya 3 seans şeklinde uygulanabilmektedir. Bu seansların sayısı ve süresi hastamızın diş yapısına ve mevcut diş rengine göre hekim tarafından belirlenmektedir.
  2. Ev tipi diş beyazlatma tedavisi(Home Bleaching): Hekim tarafından hastaya özel olarak hazırlanan plakların içerisine ev tipi beyazlatma ajanının uygulanması yönteminin hastaya öğretilmesi ile hastanın evde kendisinin uyguladığı diş beyazlatma tedavisi çeşididir. Ofis tipi beyazlatma tedavisine göre etkinliği daha azdır çünkü kullanılan beyazlatma ajanının konsantrasyonu daha düşüktür. Bu metot daha hafif vakalarda ya da ofis tipi beyazlatmaya destek amacı ile tercih edilmektedir.

Hangi tip beyazlatma tedavisinin sizin için uygun olacağı ancak detaylı bir muayene sonucunda belirlenebilir.

Gülümsemek hayatın her alanında insana kendisini rahat ve özgür hissettiren, özgüvenini arttıran ve sosyal ilişkilerini güçlendiren çok önemli bir faktördür. Diş beyazlatma tedavisi ile bembeyaz bir gülüşe sahip olabilirsiniz ve özgürce gülümseyebilirsiniz. Diş Beyazlatma Tedavisi Ankara kliniğimizde sizin için en uygun diş beyazlatma yöntemini belirliyoruz ve en modern cihazlar ve yüksek kalitede beyazlatma ajanları ile tedavinizi yapıyoruz. Böylece çok daha beyaz ve çekici dişlerle rahatça gülebilirsiniz.

Diş beyazlatma tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı yiyecek içecek kuralları vardır. Diş beyazlatma tedavisi sonrasında elde ettiğimiz diş renginin daha kalıcı olabilmesi için, ilk 14 gün süre ile tütün ürünleri, çay, kahve, kırmızı şarap, salçalı gıdalar, çikolata gibi renklendirici yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıyız. Tedaviden 4-6 ay sonra mutlaka hekime kontrole gidilmeli ve gerekli ise ilave diş beyazlatma tedavisi seansları uygulanmalıdır. Böylece elde edilen diş rengi daha uzun süre korunabilir.

Diş beyazlatma tedavisi sırasında ya da sonrasındaki ilk birkaç gün dişlerde kısa süreli hassasiyetler olabilmektedir. Bu hassasiyet durumu hastanın diş yapısı ile de ilişkilidir. Bazı hastalarımız herhangi bir hassasiyet hissetmezken, bazı hastalarımız kısa süreli şimşek çakması şeklinde hassasiyetler hissedebilmektedir. Bu hassasiyetler genellikle bir-iki gün içerisinde ortadan kalkacaktır. Hassasiyet şikayeti oluşan hastalarımız için tedavi sonrasında hassasiyet giderici ajanlar kullanılarak bu şikayetler giderilmektedir.

Günümüzde estetik kaygıların ve beklentilerin artması sonucunda estetik diş tedavilerine olan ilgi oldukça artmıştır. Diş beyazlatma tedavisi Ankara kliniğimizde estetik bir gülüş isteyen hastalarımız sıklıkla beyazlatma tedavisini tercih ediyorlar, biz de başarılı bir şekilde uyguluyoruz ve hastalarımızın özgürce ve doyasıya gülümsemesinden mutluluk duyuyoruz.

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi