İnvisalign Ankara

Tel tedavisine alternatif olarak geliştirilen telsiz tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ya da çok invisalign tedavisi hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve ortodonti uzmanı hekimler tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Hayatımızın hemen her alanında olduğu gibi diş hekimliği ve ortodonti alanında da estetik beklentilerin artması sonucunda farklı estetik tedavi seçenekleri gündeme gelmektedir. Tel tedavisine alternatif olarak geliştirilen telsiz tedavi olarak ta adlandırılan şeffaf plak tedavisi ya da çok invisalign tedavisi hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve ortodonti uzmanı hekimler tarafından başarı ile uygulanmaktadır. 

İnvisalign tedavisi bir ortodontik tedavi seçeneğidir ve bu tedavide teller ve braketler kullanılmaz. Ağız içi tarama cihazımız ile aldığımız ağız içi kayıtları önce dijital ortama aktarıyoruz ve tedavi planlamamamızı tamamen dijital ortamda yapıyoruz ve bu cihaz yardımı ile dişlerinizin tedavi sonunda alacağı pozisyonu henüz tedavinin başındayken görebiliyoruz. Tedavi planlamamızı hastamızın da onayı ile tamamladıktan sonra hastamıza özel olarak üretilen şeffaf plaklar ortalama 15 gün içerisinde elimize ulaşıyor. Daha sonra tedavi planlamamıza uygun şekilde belirlenen dişlere ataşman adını verdiğimiz diş renginde minik çıkıntıları yerleştiriyoruz ve şeffaf plaklarımızı hastamıza teslim ediyoruz. Hastamız şeffaf plaklarını hekiminin tavsiyesine göre 10 günde bir değiştirerek ve sıradaki plağını kullanmaya başlayarak tedavi sürecimiz ilerliyor. Hastamızı tel tedavisindeki gibi her ay kontrole çağırmıyoruz, her hastanın tedavi planlamasında farklı şekilde planlanan işlemlere göre daha uzun aralıklarla hastamızı kontrollere çağırıyoruz. 

İnvisalign tedavisi ile dişlerinizde teller ve braketler olmadığı için son derece estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Ayrıca bu plaklar yemek sırasında çıkarıldığı için tel tedavisindeki gibi uyulması gereken yiyecek içecek kuralları yoktur, hastalarımız plaklarını çıkartıp dilediklerini rahatça yiyip içebilirler. Bunun yanı sıra düğün, nişan, mezuniyet gibi özel günlerde plaklar kısa süreli olarak çıkartılabilir dolayısıyla son derece konforlu bir tedavi seçeneğidir. İnvisalign Ankara Ortodonti ve estetik kliniğimizde şeffaf plaklarla ortodontik tedaviler uyguluyoruz ve hastalarımız konforlu ve keyifli bir ortodontik tedavi süreci geçiriyorlar. Ortodontik tedavi görmek ve İnvisalign tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. 

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de dişlerdeki ortodontik bozuklukları düzeltmede şeffaf plakların da teller kadar etkili olup olmadığıdır. İnvisalign plakları, özel bir yazılım kullanılarak kişiye özel üretilmektedir. Plaklar patentli özel bir materyalden üretilmektedir, dişleri çok iyi sarar ve takılıp çıkartılırken deforme olmaz bu nedenle diş hareketlerini başarı ile gerçekleştirebilir. Şeffaf plak tedavisi de ortodontik bozuklukların tedavisinde en az tel tedavisi kadar etkilidir ve ortodonti uzmanları tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Hangi hasta için şeffaf plak tedavisi uygundur ya da hangi hasta için tel tedavisi uygundur sorusunun cevabı ancak bir ortodonti uzmanı tarafından yapılacak detaylı bir muayene sonucunda belirlenebilir. Bu noktada elbette hastamızın istekleri ve tedavi sürecinden beklentileri de göz önüne alınmalıdır. Ortodontik tedaviler uzun soluklu tedaviler olduğundan dolayı tedavinin başından itibaren ortodonti uzmanı ve hasta iletişimi tedavi başarısında oldukça etkilidir. Hekim tedavi süreci ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında hastasını detaylı olarak bilgilendirmeli, hasta aklındaki her soruyu hekimine yöneltmeli ve tedavi sürecinde uyması gereken kuralları yerine getirmelidir ancak bu şekilde başarılı bir tedavi sonucuna ulaşılabilir.

Şeffaf plak tedavisi 7 yaşından itibaren sağlıklı diş, diş eti ve kemik yapısına sahip her yaşta bireye uygulanabilir. Tabii ki her yaşta uygulanan tedavi prosedürleri ve tedavi süreleri farklılık göstermektedir. Büyüme ve gelişimin devam ettiği erken yaşlarda uygulanan şeffaf plak tedavisi ile daha kısa sürede ve daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Dişleri ilgilendiren ortodontik bozukluklar her yaşta tedavi edilebilir ancak büyüme ve gelişim döneminde uygulanabilen daha kısa süreli ve etkili tedavi seçeneklerini kaçırmamak adına 7 yaşından itibaren ortodontik muayeneler ihmal edilmemelidir.

Biz ortodonti uzmanları kullandığımız malzemeler ve uyguladığımız tedavi seçenekleri ile ilgili yenilikleri ve gelişmeleri takip ediyor ve hastalarımızla paylaşıyoruz. İnvisalign ortodontik tedavisi son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde ortodonti uzmanları tarafından başarı ile uygulanan ve estetik ve konforlu bir tedavi sunması sebebiyle hastalarımız tarafından sık tercih edilen bir tedavi seçeneği haline gelmiştir. Telsiz ortodonti olarak ta adlandırılabilen şeffaf plak tedavisi ile çok daha estetik ve konforlu bir tedavi süreci geçirebilir ve doğal dişlerinizle özgürce gülümsemenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

YouTube İnstagram Whatsapp İle Randevu Al
DMCA.com Protection Status
Doktor Web Sitesi